Elküldi, majd újra felveszi az alkalmazottat

Lebeszélik a dolgozót a munkaviszonyról Somogyban

Egyre gyakoribb Dél-Somogyban, hogy a bejelentett, állandó munkaviszonyban foglalkoztatott dolgozóit a munkáltató közös megegyezéssel - rábeszéli a munkaviszony megszüntetésére, majd a regisztrált álláskeresőként bejelentkezett és segélyben részesülő munkavállalót újra felveszi alkalmi munkavállalóként - írta csütörtökön a Somogyi Hírlap.

2008.09.18 09:15Somogyi Hírlap

Ezzel a munkáltató pénzt spórol, a munkavállaló pedig kénytelen elfogadni a helyzetet, hogy jobb híján az állandó munkaviszonya helyett az alkalmi munkavállalás biztosítékok nélküli formája marad - ad magyarázatot a jelenségre a megyei napilap írása. A térségben 4200 alkalmi munkavállalói könyvecskét váltottak ki. Ezek többségét a szakember szerint valóban arra használják, amire való, ám legalább tíz százalékra becsülik azokat, akik nem időnként, hanem folyamatosan dolgoznak vele. A könyvekből tisztán látszik, hogy gazdája maximálisan kihasználja az alkalmi munkavállalás lehetőségeit. A nyilvántartásokban ugyanakkor munkanélküliként szerepelnek ezek az emberek.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.