Időközi választás Újpesten
Schmuck Andor bízik a győzelemben
A szociáldemokraták jelöltje szerint általa egy újfajta, nem konfrontatív, nem ellenségkereső, hanem megoldásbarát politika kerülhet a parlamentbe, és képviselethez jut az igazságosság, a szolidaritás és az esélyegyenlőség.
2014.11.22 10:05MTISchmuck Andor szombaton az MTI-nek azt mondta: lehet, hogy politikai ellenfele a Fidesz vagy az MSZP, de politikai ellensége a szegénység, a kiszolgáltatottság, a reménytelenség és a munkanélküliség, és ő ezek ellen szeretne tenni a parlamentben.
A szociáldemokraták felkészültek a vasárnapi újpesti időközi országgyűlési választásra – emelte ki Schmuck Andor. A párt elnöke elnézést kért, hogy szombat reggel nem tartottak látványos kampányzárót, de – mondta - a napokban eljutott hozzá egy nehéz helyzetbe került ötgyermekes anya története, ezért a kampányzáróra szánt összeget átutalta neki. Schmuck Andor kitért arra is: sajnálattal vette tudomásul, hogy senki sem követte a többi jelölthöz intézett felhívását, amely arról szólt, hogy kampányukhoz ne vegyék fel az egymillió forintos támogatást, hanem ajánlják fel szociális célra.
A szociáldemokraták elnöke azt mondta, úgy érzi az emberek szeretettel fogadták azt a kampánystílust, amelyet folytatott. Ezért bízik abban, hogy vasárnap megnyeri a választást. Ha bekerül a parlamentbe, javasolni fogja: az a képviselő aki nem tudja igazolni, hogy évente legalább ezer választópolgárával találkozik, a következő évben ne kaphasson tiszteletdíjat - közölte.
Schmuck Andor kiemelte: azért is fontos neki a vasárnapi választás, mert 1994 és 1998 között Újpesten volt önkormányzati képviselő. A szociáldemokraták jelöltje azt is mondta: a júliusban elhunyt MSZP-s képviselő Kiss Péter közvetlen munkatársaként azt tanulta, hogy a napi politika nem írhatja felül az elvek és értékek képviseletét.
A Kiss Péter szocialista képviselő júliusi halála miatt kiírt időközi választásra 13 jelöltet vettek nyilvántartásba: öten függetlenként indulnak, van jelöltje a Fidesz-KDNP-nek, az MSZP-nek, a Jobbiknak, az LMP-nek, a Zöldek Pártjának, a Magyar Munkáspártnak, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának, valamint a Jólét és Szabadság Demokrata Közösségnek. A főváros 11-es számú országgyűlési egyéni választókerülete Újpest nagy részét és Angyalföld északi részét fedi le.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06