Gátat vet a fejlődésnek
Internetadó: tiltakozik a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület
"Az internet-hozzáférés nem luxus, nem termel extraprofitot, ugyanakkor a hétköznapi élet, az egyéni boldogulás, a gazdasági prosperitás elengedhetetlen eszköze, amely közvetlen és közvetett hatásain keresztül pozitívan befolyásolja az életminőséget, a tudáshoz való hozzáférést, megkönnyíti az emberek közötti személyes, családi és gazdasági kapcsolatainak működését."
2014.10.22 18:46MTI
Tiltakozik az internetadó tervezett bevezetése ellen a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület (SzEK.org), amelynek megítélése szerint az internetes forgalom után kivetendő különadó - annak mértékétől függetlenül - gátol mindenfajta fejlődést, visszafogja a gazdaságot, indokolhatatlan és életszerűtlen.
A szervezet szerdai közleményében kiemeli: az internet-hozzáférés nem luxus, nem termel extraprofitot, ugyanakkor a hétköznapi élet, az egyéni boldogulás, a gazdasági prosperitás elengedhetetlen eszköze, amely közvetlen és közvetett hatásain keresztül pozitívan befolyásolja az életminőséget, a tudáshoz való hozzáférést, megkönnyíti az emberek közötti személyes, családi és gazdasági kapcsolatainak működését.
Megjegyzik, hogy az internet-hozzáférés díjai már ma is magas adóterheket tartalmaznak: a 27 százalékos áfa mellett közvetett módon az előfizetési díja további jelentős része is az államkasszába vándorol társasági adó, helyi iparűzési adó, szociális hozzájárulási adó, személyi jövedelemadó, nyugdíj- és egészségbiztosítási járulék, eva, kata és számos egyéb adónem formájában.
Hozzáteszik, hogy az internet-hozzáférések díjszabása az egész világon örvendetes módon egy irányba halad: a hálózatok igénybevevői általában csak a hozzáférésért fizetnek, a forgalom után nem.
A forgalom alapú adó bevezetése ezért drámai módon megváltoztatná a szolgáltatás üzleti környezetét, és ellehetetlenítené a nemzetközi trendekkel harmonizáló díjszabások fenntartását. A 2005-ben alakult, 2010. áprilisban közhasznú státuszt nyert SzEK.org. tagjai olyan vállalkozások, intézmények, szervezetek és magánszemélyek, akik számára fontos az elektronikus kereskedelem fejlődése.
A tagság mintegy harmada e-kereskedő, emellett a szervezet honlapja szerint 242 tagja között megtalálhatók bankok, fejlesztők, marketing- és médiavállalatok, technológiai szolgáltatók, egyetemek, kutatócégek, igen széles méretskálán: a világszerte ismert globális vállalatoktól az egyszemélyes bt-ig.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06