2010 nyarán történt
Életfogytiglan a fiatal battonyai nő halálra kínzóinak
Életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Gyulai Törvényszék pénteken a 25 éves battonyai B. Rékát 2010 nyarán halálra kínzó három vádlottat.
2014.09.17 15:19MTI
freedigitalphotos.net/sakhorn38
Az elsőrendű vádlott, M. Zoltánt és a harmadrendű vádlott, Sz. Zoltánnét emberölésben, valamint személyi szabadságjogok megsértésében, kiskorú veszélyeztetésében és súlyos testi sértésben, Sz. Zoltán másodrendű vádlottat az utóbbi három vádpontban találta bűnösnek a törvényszék.
M. Zoltán a leghamarabb negyven, Sz. Zoltánné harmincöt, Sz. Zoltán pedig harminckét év eltelte után helyezhető feltételesen szabadlábra. A vádirati tényállás szerint a vádlottak Battonyán közös ingatlanban laktak a sértettel, B. Rékával, akit anyagilag, fizikailag, érzelmileg is kihasználtak.
A bántalmazások 2007 végén kezdődtek, majd 2010 márciusától egyre gyakoribbá és durvábbá váltak. A nőnek például antidepresszáns gyógyszert adtak be, égő cigarettát nyomtak el az arcán, a nyakára hurkolt kötéllel többször a levegőbe emelték, és megrugdosták, amivel a sértettnek vesezúzódást és bordatörést okoztak.
A bántalmazásoknak sokszor szemtanúja volt Sz. Zoltán és Sz. Zoltánné közös fiatalkorú gyermeke. Amikor a sértett a súlyos bántalmazások és a gyógyszerek okozta kábulat következtében már nem tudta magát tartani, tolókocsiba rakták és továbbra is kínozták. Olyan súlyosan bántalmazták, hogy a nő belehalt sérüléseibe.
A holttestet az elkövetők a melléképület mellett elásták és ötven kilogrammnyi betontörmeléket pakoltak rá. A holttestre a rendőrség 2011. október 6-án talált rá. Az elsőrendű vádlottat október 7-én fogták el Szegeden.
A törvényszék az ítélet indoklásában kiemelte: az eljárás során bebizonyosodott, hogy a vádlottak különös kegyetlenséggel követték el tettüket, emberi mivoltában alázták meg az áldozatot. A vádlottak ügyvédjei fellebbezést jelentettek be az ítélet ellen, így az nem jogerős.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


