61 csuklós autóbusz
Rába-Volvo buszok a budapesti tömegközlekedésben
Átadásra várnak az első csuklós autóbuszok, amelyeket a Rába-Volvo buszipari együttműködés keretében gyártanak a budapesti tömegközlekedés számára.
2014.03.13 18:25MTI
A Volánbusz tavaly szeptemberben kötött szerződést a Rába Jármű Kft.-vel, amely szerint a járműgyártó mintegy 16 millió euró (4,8 milliárd forint) értékben 61 csuklós autóbuszt szállít, és a járművek átadását 2014. tavaszán megkezdi.
A buszokat a svéd Volvo Bus Corporation és a Rába Járműipari Holding Nyrt. stratégiai buszpiaci együttműködése keretében gyártják.
A járművek a vevő igénye szerinti specifikációval elkészültek. A 61, teljesen alacsonypadlós, légkondicionált, akadálymentes, FUTÁR utastájékoztató rendszerrel felszerelt, csuklós autóbuszt elsősorban a Budapest elővárosi forgalomban vehetik majd igénybe az utasok, várhatóan legkésőbb május végéig - írták a közleményben.
A Rába kitért arra, hogy a buszpiaci együttműködésben a partnerek célja, hogy újabb megrendelések elnyerése révén kiterjesszék a gyártási kooperációt, és növeljék a buszok hazai tartalmát.
Ennek érdekében elindult a szakemberek képzése, folyik a technológiai felkészülés. A beszállítói program keretében megkezdődött a vállalatok auditálása. A Rába és a Volvo célja évi 2-300 darabos gyártás, amely a kooperációt piaci és gyártási oldalról fenntarthatóvá tenné.
A Rába illetékesei korábban azt közölték, hogy a darabszámtól függően több milliárd forintra rúghat az az összeg, amit a Rába a buszgyártás beindítására fordít.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06