Újabb bűncselekményekkel gyanúsítják
Őrizetbe vették Simon Gábort
Újabb bűncselekmények elkövetésével gyanúsította meg a Központi Nyomozó Főügyészség a mai napon Simon Gábor volt MSZP-s országgyűlési képviselőt, majd a kihallgatást követően őrizetbe vette a gyanúsítottat.
2014.03.10 14:28Havariapress
freedigitalphotos.net
A főügyészség mostani gyanúsítása szerint Simon Gábor egy saját személyi adatait tartalmazó, hamis, egy dél-afrikai országban kiállított útlevelet szerzett, majd megkereste egy korábbi ismerősét, aki a hamis útlevél felhasználásával kérésére bankszámlát nyitott egy magyar banknál. Az ügyészség szerint e cselekmény alkalmas a felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás megalapozott gyanújának megállapítására.
A hatóság egyúttal újabb hamis magánokirat felhasználása miatt is meggyanúsította a szocialista politikust, mert a gyanúsított olyan okiratot adott át az Országgyűlés mentelmi bizottságának, melyben nem tüntette fel be nem vallott jövedelmét. Simon Gábor a gyanúsítotti kihallgatásán tagadta a terhére rótt bűncselekmények elkövetését, és panasszal élt a gyanúsítással szemben.
Ettől függetlenül a Központi Nyomozó Főügyészség a kihallgatást követően őrizetbe vette Simon Gábort, mert álláspontjuk szerint feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a tanúk befolyásolásával, bizonyítási eszközök vagy okiratok megsemmisítésével, meghamisításával, illetve elrejtésével megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást, továbbá nem zárható ki, hogy szabadlábon hagyva újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


