Hónapok óta nem kaptak fizetést
Utcai tüntetést szerveznek az EVM dolgozói
Utcai tüntetést szerveznek e hét szerdára az egy hete blokád alá vett EVM háztartásvegyipari cég dolgozói Budapesten, hónapok óta elmaradt fizetésükért.
2014.02.10 13:57Havariapress
MTI
A néhány nappal ezelőtt blokád alá vett fővárosi üzem dolgozói e hét hétfőn döntöttek arról, hogy korábbi akciójuk után utcai tüntetést is szerveznek, mert már több hónapja nem kapnak fizetést, és állásidőre kényszerítették őket, ráadásul időközben a vállalat vezetői is ,,eltűntek", egy ideje már telefonon, közvetítő útján sem lépnek kapcsolatba velük.
A jogilag az EVM-hez ,,láncolt", magukat becsapottnak érző dolgozók ezért fellázadtak, s miután a múlt hétfőn blokád alá vették a XVII. kerületi gyárat, hogy megakadályozzák a gépek elszállítását, e hét szerdán délután 3 órára utcai tüntetést is szerveznek a vegyipari szakszervezet (VDSZ) segítségével, az Alkotmány utca 23. számú lakóépület elé, ahol járandóságuk kifizetése mellett a jogszerű felmondást követelik.
A helyszínválasztás nem véletlen, erre azonban ott helyben kívánnak részletes magyarázatot adni a tüntetők és szónokaik.
A gyárra a tüntetés idején is sztrájkőrség felügyel, a blokádot a dolgozók erre az időre sem kívánják feladni. Időközben már több fővárosi érdekképviseleti szerveződés, valamint a Magyar Szakszervezeti Szövetség is bejelentette, hogy részt vesznek a jogszerű bánásmódért harcoló dolgozók szerdai demonstrációján.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


