Harc a fejpénz miatt
Egymástól lopják a falvak a gyerekeket Tolna megyében
Harc indult a gyerekek után járó fejpénz miatt két Tolna megyei település között - állítja a hétfői Magyar Nemzet.
2008.08.04 09:17Magyar NemzetA napilap szerint a nagyobbik település, Nagydorog megpróbálja elcsalni a sárszentlőrinci gyerekeket a helyi iskolából, mert ha nagyobb létszámú osztályokat tud működtetni, akkor több pénzt kap az államtól. A sárszentlőrinci polgármester a Magyar Nemzetnek arról számolt be, hogy a nagydorogi Széchenyi Sándor Általános Iskola pedagógusai a nyári szünetet arra áldozzák, hogy Sárszentlőrincen házalnak újabb tanulókért. Hozzátette, a tanárok azt mondják a szülőknek, hogy a helyi iskola a csőd szélén áll, hamarosan be fog zárni, ezért vigyék a gyereküket Nagydorogra tanulni.
A polgármester a történtek miatt tiltakozó petícióban fordult a nagydorogi önkormányzat vezetőjéhez az "erkölcstelen eljárás" miatt - olvasható a lapban. A nagydorogi polgármester erre úgy reagált: a tanárok azoknál a sárszentlőrinci családoknál jártak érdeklődni, akik először beíratták gyermeküket a nagyobbik település iskolájába, majd egy hónap múlva kivették onnan.
A napilapnak az önkormányzati vezető azt mondta: a szülőktől úgy hallotta, hogy kisebbik település polgármester megfenyegette őket, ha nem a helyi iskolába íratják a gyerekeket, akkor nem kapnak közmunkát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


