Volt felbujtó?
Csepel polgármestere feljelentéssel tisztázná a kitalált erőszak hátterét
Németh Szilárd, Csepel kormánypárti polgármestere pénteken feljelentést tesz a rendőrségen annak kiderítésére, hogy volt-e felbujtója annak a fiatal lánynak, akit jelenleg a hatóság félrevezetésével gyanúsít a rendőrség.
2013.11.08 13:50MTI
A fideszes politikus erről pénteken, a főváros XXI. kerületében tartott sajtótájékoztatón számolt be. Németh Szilárd az újságíróknak levetítette a csepeli Jobbik interneten közzétett videofelvételét, amelyen megszólal az a 16 éves lány, aki korábban azzal fordult a rendőrséghez, hogy megpróbálták megerőszakolni Csepelen, ám később beismerte, csak kitalálta a történetet.
Németh Szilárd sejtése szerint a felvételen Lehmann Viktor, a Jobbik fővárosi alelnöke, Soroksár-Csepel országgyűlési képviselőjelöltje "vallatja" a lányt közvetlenül azután, hogy az orvosok kivizsgálták a kórházban.
A polgármester szerint mindez számtalan kérdést vet fel azzal is kiegészítve, hogy a videofelvétel alapján a Jobbik helyi szervezetének tagjai hamarabb értek a feltételezett bűncselekmény helyszínére, mint a rendőrség.
A fideszes kerületvezető hangsúlyozta, a "csepelieket sértő és provokáló" ügy tisztázása érdekében napközben feljelentéssel fordul a rendőrséghez annak kiderítésére, volt-e felbujtója a lánynak. Németh Szilárd szerint a hatóságoknak azt is ki kell deríteniük, milyen érdek állhatott a hatóság félrevezetésével gyanúsított lány videokamera előtti "kihallgatása", majd a felvétel közzététele mögött.
A polgármester tudni szeretné, volt-e Lehmann Viktornak engedélye arra, hogy a kórház területén forgasson. Választ vár arra is, hogy van-e kapcsolat a lány hozzátartozói és a Jobbik helyi szervezete között, továbbá bátorították-e őt tettének elkövetésére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


