Képviselők nem
Egy polgármester is érintett a nyelvvizsgabotrányban
Egy polgármester is érintett a nyelvvizsgabotrányban - közölte Gyugyi Csilla, a Pest Megyei Főügyészség szóvivője.
2013.10.21 16:13MTI
A szóvivő ugyanakkor cáfolta, hogy a gyanúsítottak között országgyűlési képviselő, illetve helyi képviselők neve felmerült volna. Megerősítette, hogy köztisztviselők is szerepelnek a gyanúsítottak között, így 58 rendőr, 24 katasztrófavédelmis, 20 büntetés-végrehajtási dolgozó és tíz, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal állományába tartozó munkatárs.
A márciusban kezdett nyomozásnak jelenleg 602 gyanúsítottja van, és további gyanúsítások várhatók. A vesztegetés és más bűncselekmények miatt indított eljárás alapja, hogy közvetítők keresték meg azokat, akiknek nyelvvizsgára volt szükségük, és pénzért előre átadták a nyelvvizsga írásbeli feladatsorát, továbbá megmondták azt is, mit fognak kérdezni a szóbeli vizsgán - mondta Gyugyi Csilla.
Az ügyben több nyelviskola is érintett - tette hozzá a szóvivő. Beszámolt arról is, hogy a gyanúsítottak közül egy előzetes letartóztatásban van, öten pedig házi őrizetben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 22:45 Járosi Péter: A Mi Hazánk képviselői nem álltak fel a roma holokauszt áldozatainak emlékére - videó
- 18:42 Feljelentést tett Bicskei László a Gondosóra program miatt - azt ígéri, maga a szolgáltatás megmarad
- 16:41 Kapitány István keményen nekiment a Fidesznek: Érdekes, amikor hazugságról és kamuról ön nyilatkozik
- 16:41 Pusztító, 7,4-es földrengés rázta meg Kolumbiát - már több mint kétszáz halottról érkezett jelentés
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


