30 forintos minimálárat kérnek
A dinnyetermesztők blokádot hirdetnek
A dinnyetermesztők blokád alá veszik azokat a felvásárlókat, akik nem adnak a dinnyetermesztőknek az áru kilójáért legalább 30 forintot - mondta az MTI-nek Karsai József (MSZP) országgyűlési képviselő csütörtökön.
Több száz tonna dinnye a parkolóban
Az egyes felvásárlók esetleges blokád alá vételéről pénteken délután döntenek a dinnyetermesztők a Békés megyei Magyarbánhegyesen tartandó fórumukon. Az MSZP-s országgyűlési képviselő úgy véli: ide mintegy 300-an mennek majd el. A battonyai polgármester szerint itt áll majd össze - a termelők közlése alapján - az a lista, amely megmutatja, hogy melyik az a felvásárló, aki nem volt hajlandó legalább 30 forintot adni a termesztőknek a dinnye kilójáért.
Azokat a felvásárlókat ugyanis a termelők blokád alá veszik, akik nem adják meg a - szerintük jogosan járó - 30 forintos minimálárat a dinnyéért. Karsai József korábban már közölte: a dinnyetermesztők "harcot hirdetnek" a közvetítők, a lánckereskedelemben részt vevők ellen, mert szerintük ez a kereskedelmi forma okolható azért, hogy gyakran 18-22 forintot ajánlanak kilogrammonként a gyümölcsért.
Ezért - jelentette ki - listát fognak készíteni azokról, akik ebben a folyamatban részt vesznek és letörik az árakat, a gazdák minden törvényes eszközt bevetnek ellenük - fogalmazott a politikus. A dinnyetermelők a múlt héten kezdtek demonstrálni az alacsony felvásárlási árak elleni tiltakozásul, szombaton 25 tonna, kedden 125 tonna dinnyét öntöttek az Auchan soroksári áruházának parkolójában az aszfaltra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06