Pénz
Ismét csökkentek júniusban az MNB inflációs alapmutatói
Az elmúlt néhány hónap viszonylagos stabilitása után ismét csökkentek, a fogyasztói árak alapvető drágulási ütemének további lassulására utaltak júniusban a Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs alapmutatói.
2013.07.12 15:01MTIA jegybank által pénteken kiadott statisztika szerint az indirekt adóktól megszűrt éves maginfláció a májusi 1,7 százalékról 1,5 százalékra, a keresletérzékeny infláció 1,6 százalékról 1,4 százalékra, míg a ritkán változó árú termékek inflációja az előző havi 1,6 százalékról 1,3 százalékra mérséklődött júniusban.
A Központi Statisztikai Hivatal által csütörtökön ismertetett adatok szerint júniusban 1,9 százalékos éves infláció volt, ami kissé gyorsabb drágulást jelent a májusi 1,8 százaléknál.
A jegybank inflációs alapmutatói a fogyasztói árak alakulásának meghatározó tendenciáit tükrözik, mivel az aktuális tényadatokból kiszűrik az egyszeri tényezők hatását. A jegybank középtávon 3 százalékos inflációs célt követ.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


