Püspökladány
Halálos vadászbaleset - vádat emelt az ügyészség
Vádat emelt a tavaly szeptemberi halálos kimenetelű vadászbaleset ügyében egy ember ellen a Debreceni Járási Ügyészség.
2013.05.21 14:55MTI
Gellén Krisztina, a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészség szóvivője elmondta: a vád halált okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége.
A sportvadász vádlott egyik társával tavaly szeptember 18-án este Püspökladány külterületén vaddisznóra vadászott, és egy csatornatöltésen lévő földútról a távcsövén át felismerni vélt egy futó vaddisznót. Ezután - a vadásztársaság szabályzatát megszegve - onnan adott le lövést, anélkül, hogy kétséget kizáró módon meggyőződött volna arról, hogy valóban vadra lő-e.
A lövés úgy találta el a napraforgótáblában dolgozó sértettet, hogy néhány percen belül elhunyt - ismertette az ügyészségi szóvivő.
Kapcsolódó írások:
- Lezuhant egy vadászbombázó Tajvanon
- Újabb hiba veszélyezteti a Kepler küldetését
- Lezuhant egy F-16-os vadászbombázó Tajvanon
- Jemen: vadászbombázó zuhant a lakónegyedre
- Rendőröket mészárolták le Nigériában
- Megcsonkította a feleségét a megcsalt férj
- Ürítés közben meglőtte társát egy vadász Vas megyében
- Politikusokra vadászott volna a Rómában lövöldöző férfi
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


