Levonulóban az árhullám
Megszüntetik az árvízvédelmi készültséget Szabolcsban
Levonulóban az árhullám a Tisza, a Kraszna és a Lónyay-főcsatorna Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szakaszán, így a hét végén megszüntethetik az árvízvédelmi készültséget a gátak mentén.
2013.04.19 14:55MTIA Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője, Bodnár Gáspár igazgató tájékoztatása szerint a száraz, kora nyári időjárás miatt mindhárom folyón folyamatosan csökken a vízszint, szombaton vagy vasárnap minden védelmi szakaszon meg is szűnik a jelenlegi első- és másodfokú készenlét.
A kedvező időjárás, valamint a védekezés hatására csökken a belvízi elöntések nagysága is Szabolcsban. Az egy héttel ezelőtti 23 ezer hektáros területtel szemben péntek délben 13 ezer hektárnyi határrészt borított belvíz.
A Kraszna bal parti területén csütörtökön megszüntethették a belvízvédelmi készültséget, s péntek estére várhatóan megszűnik a készenlét a nyírségi és a szatmári tájegységben is. A hét végén így már csak Felső-Szabolcsban és a Szamos-Kraszna-közben kell készültség keretében védekezni a belvíz ellen - mondta Bodnár Gáspár.
A térség nyolc vízgazdálkodási társulata közül is már csak egy, a felső-szabolcsi folytat belvízi védekezést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


