Még harmadfokú készültség van érvényben
Zalában levonulóban a második árhullám
Zala megye folyóvizein levonulóban van a második, az elmúlt hétvéginél kisebb árhullám.
2013.04.04 07:30MTIA Zala folyón még harmadfokú árvízvédelmi készültség van érvényben, de a Zalaapátinál szerda hajnalban mért 397 centiméteres tetőzés óta csütörtökre 339 centiméterre csökkent a vízszint.
A zalai katasztrófavédelem műveletirányító ügyeletére beérkező segélyhívások száma is jelentősen csökkent. Éjféltől a kora reggeli órákig mindössze két tűzoltói beavatkozásra volt szükség az időjárással összefüggésben, a 75-ös főúton egy forgalmi akadályt okozó kidőlt fát távolítottak el, Gyenesdiáson pedig egy lakóház pincéjéből szivattyúzták ki a másfél méter magasan álló vizet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06