Árvíz/belvíz/tornádó
Gyűjtést indít az Ökumenikus Segélyszervezet
A rendkívüli időjárás károsultjai javára a 1353-as adományvonalon bárki segíthet 250 forinttal a Magyarországon és a határon túli Tordán bajba jutottakon.
2013.04.02 19:57MTIMiközben Magyarországon az áradások mellett a belvíz okoz egyre több helyen károkat, a magyarok lakta vajdasági Tordán tornádó utáni károk felmérése zajlik. Az Ökumenikus Segélyszervezet felkészült, hogy szükség esetén magyarországi közösségeknek segítsen, Tordán pedig már el is kezdődött a gyorssegélyezés előkészítése - olvasható a segélyszervezet MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
Vasárnap jégesővel kísért orkánerejű szélvihar söpört végig a közép-bánáti Tordán. A másfél ezer lakosú, magyarlakta faluban az ítéletidő mintegy száz háztartásban okozott jelentős kárt. A tornádóra emlékeztető elemi csapás fákat csavart ki, tetőket sodort le, falakat és kapukat döntött ki. Az előzetes becslések szerint a kár meghaladja a több tízmillió dinárt.
Az Ökumenikus Segélyszervezet szeretne részt venni a károsultak megsegítésében, ezért felvette a kapcsolatot a helyi partnerszervezetével (EHO), amellyel az elmúlt két évtizedben számos alkalommal működött már együtt.
Jelenleg a károk felmérését végzik, a segélyszervezet az állami segítségnyújtást kiegészítve kezdi meg a következő napokban a gyorssegélyezést, amelyhez a 1353-as adományvonalon, hívásonként 250 forint értékben fogad támogatást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06