Kőbányán
Két szociális bérlakásba költözhetnek hajléktalanok
Két szociális bérlakást adták át csütörtökön Kőbányán, az ingatlanokba jelenleg erdőben élő hajléktalan emberek költöznek majd be - tájékoztatott A Város Mindenkié (AVM) csoport.
2013.03.28 17:20MTIA két, korábban üresen álló önkormányzati tulajdonú lakást a kerületi önkormányzat, a Szociális Építőtábor Egyesület, az AVM csoport és több más szervezet és magánember együttműködésében körülbelül tíz nap alatt újították fel az érintettek önkéntesek segítségével - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.
A beköltöző emberek jelenleg a Terebesi erdőben kunyhókban laknak.
Mint írták, a kunyhókat az önkormányzat "el akarta dózerólni", de A Város Mindenkié csoport és a kerületben dolgozó szociális szakemberek segítségével sikerült megakadályozni a bontást.
"Végül a kerületi önkormányzat nyitottságának és sok civil szervezet anyagi és szakmai támogatásának köszönhetően az erdőből négy hajléktalan ember tartós lakhatásba kerülhet" - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06