A Fidesz-jelölt nyert
Együtt 2014-PM: Dunakeszi az első lépés a korszakváltás felé
Ezt írta közleményében az Együtt 2014 - Párbeszéd Magyarországért Választási Szövetség azután, hogy az általa támogatott független jelölt a második helyet szerezte meg vasárnap a voksoláson.
2013.03.25 09:52MTIA Pest megyei településen haláleset miatt tartották az időközi választást. A 36,91 százalékos részvétellel zárult választást Benkő Tamás, a Fidesz jelöltje nyerte 563 szavazattal, Oláh Noémi független (az Együtt 2014-PM támogatottja) 249 szavazattal lett a második, a harmadik helyet Bernát Kristóf, a Jobbik jelöltje szerezte meg (168 voks), Feketéné Miczki Melindára, az MSZP jelöltjére 153-an szavaztak.
A tavaly október 23-án választói mozgalomként létrehozott Együtt 2014 - amelyet a Bajnai Gordon vezette Haza és Haladás Egyesület, valamint a Magyar Szolidaritás Mozgalom és a Milla Egyesület alapított - néhány hete lépett választási szövetségre a Párbeszéd Magyarország párttal, az LMP-ből kivált országgyűlési képviselők által alapított tömörüléssel.
Az Együtt 2014-PM az MTI-hez eljuttatott közleményében egyebek között azt írta: "büszkék vagyunk arra, hogy együtt egyre hatékonyabban tudjuk megszólítani azokat, akik meg akarnak szabadulni az Orbán-Simicska rezsimtől, de eddig nem tudtak, vagy nem akartak maguknak pártot választani".
Mint fogalmaztak, ez az eredmény csak az első lépés a korszakváltás felé. Folytatniuk kell "a remény koalíciójának felépítését: egyrészt be kell vonni a változást akarók összefogásába azokat az ellenzéki erőket is, amelyek ma még versengenek egymással, akarva-akaratlanul is erősítve ezzel Orbán Viktor hatalmát".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06