Pedagógussztrájk
DK: a kormány nyíltan és burkoltan is fenyegeti a pedagógusokat
A Demokratikus Koalíció meglátása szerint a kormányzat nyíltan és burkoltan is fenyegeti azokat a tanárokat, akik részt akarnak venni egy pedagógussztrájkban - mondta csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján Kolber István.
2013.03.21 12:00MTIA független képviselő azt mondta, hogy a kabinet korábban már korlátozta a sztrájkjogot, most pedig a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) által tervezett munkabeszüntetés kapcsán egyaránt beveti a trükk, az időhúzás és a fenyegetés módszerét.
"A jól ismert Kubatov-lista mellett, most úgy tűnik, hogy Hoffmann-lista elkészítése is fenyeget" - fogalmazott. Utalt a köznevelési államtitkár korábbi szavaira, amelyek szerint az iskolák vezetőinek és a tankerületi igazgatóknak nyilván kell tartaniuk a sztrájkolókat, mert nekik a munkabeszüntetés idejére nem jár bér.
Kolber István közölte: bér valóban nem jár a sztrájkolóknak, de a sztrájktörvény egyértelműen tiltja a munkabeszüntetésben részt vevők bármiféle nyilvántartását, ezért a listázás jogellenes lenne.
A politikus ezért írásbeli kérdéssel fordult Balog Zoltánhoz, az emberi erőforrások miniszteréhez, azt tudakolva: a tárcavezető milyen garanciákat tud nyújtani a pedagógusoknak arra, hogy nem éri őket semmilyen hátrány.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:55 Megkapta a jogvédelmet a főváros, az Államkincstár nem vonhatja le a szolidaritási hozzájárulást
- 12:51 Robbanásveszélyes droglabort találtak a rendőrök egy budapesti bérházban - videó
- 10:42 Microsoft-licencbotrány és az állami technológiai szereplők átláthatósága
- 8:22 Politikai vita a devizahitelezésről - a Mi Hazánk és a Jobbik a bankok felelősségre vonását sürgeti
- 6:37 Trump Mobile - Aranyszínű okostelefonnal bővül Donald Trump üzleti birodalma
- 22:43 Hogyan segíthet a pszichológia abban, hogy jobban érezzük magunkat fürdőruhában?
- 20:52 Brit meleg pár ellen emeltek vádat egy örökbe fogadni kívánt csecsemő megerőszakolása és meggyilkolása miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06