OMSZ: jelentős csapadékra kell számítani
Áradnak a folyók a Felső-Tisza vidékén
A csapadékos időjárás miatt ismét árhullámok várhatóak a Felső-Tisza vidék folyóin, így a Tiszán érvényben marad az elsőfokú árvízvédelmi készültség.
2013.03.14 12:00MTIA térségi vízügyi igazgatóság vezetője, Bodnár Gáspár elmondta: a vízgyűjtőn újabb csapadéktevékenység kezdődött, ennek hatására a Tisza és mellékfolyóinak felső szakaszán ismét áradás indult el.
A Tisza vízszintje a határszelvényben a korábbi apadás után emelkedni kezdett, az alsóbb szakaszokon viszont folytatódik a vízszint csökkenése. Emiatt a Vásárosnamény és Zsurk között korábban elrendelt elsőfokú árvízvédelmi készültséget megszüntették, a vízügyi igazgatóság jelenleg a Szabolcsveresmart és Gávavencsellő közötti 49 kilométeres töltésszakaszon rendelte el a legenyhébb fokú riasztást - ismertette Bodnár Gáspár.
A Túr romániai szakaszán újabb áradás kezdődött, hazai szakaszon viszont egyelőre apadás tapasztalható, ezért csütörtökön elsőfokúra mérsékelték a korábban elrendelt másodfokú készültséget. A Szamos és a Kraszna teljes hazai szakaszán apad.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a következő három napban jelentős csapadékra kell számítani, mely újabb árhullámokat indít el folyókon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06