Az ellenőrző munkacsoport
Fidesz: törvény rögzítse a tízszázalékos rezsicsökkentést!
A rezsicsökkentést ellenőrző fideszes munkacsoport azt javasolja, törvény rögzítse a tízszázalékos gáz-, villany- és távhőárcsökkentés tényét, a szolgáltatókat pedig arra köteleznék, hogy fogyasztónként mutassák be a rezsiköltségek mérséklésének megvalósulását.
2013.01.22 12:16MTINémeth Szilárd, a munkacsoport vezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján az MTI kérdésére közölte, azért javasolják törvénybe foglalni a tízszázalékos rezsicsökkentést, mert ezzel - vagyis hogy magasabb jogszabályi szinten rögzítik az intézkedést - "semmiféle kibúvóra" nem lesz lehetőségük a szolgáltatóknak, és az esetleges költségátterhelési gondolatok is "el fognak illanni a fejükből".
A rezsidíjak csökkentésének teljesülését a számlák kiküldésével egyidejűleg lesznek kötelesek bemutatni a szolgáltatók a lakossági fogyasztóknak - ismertette tervezetüket.
A fideszes képviselő hozzátette, hogy a törvényjavaslatot kivételes sürgős eljárásban akarják elfogadni a parlament februárban kezdődő tavaszi ülésszakán.
A politikus beszámolt arról is, hogy a fogyasztóktól hozzá érkezett, a tízszázalékos rezsicsökkentéssel kapcsolatos panaszokat, bejelentéseket szerdán eljuttatja a fogyasztóvédelmi hatósághoz.
A munkacsoportnak egyébként több más fogyasztóvédelmi probléma is a látókörébe került, a legtöbb ezek közül a számlakibocsátással összefüggésben, amelyet a megkeresések mintegy 70 százalékában kifogásoltak a panaszosok azok érthetetlensége, megfejthetetlensége miatt - mondta Németh Szilárd.
Emellett olyanok is fordultak a munkacsoporthoz, akik a díjcsökkentés esetleges kiterjesztéséről érdeklődtek, például a PB-gáz-palackok és a kéményseprés ára esetében. Ezeket a felvetéseket a kormány elé fogják tárni - ígérte.
Németh Szilárd kérdésre szólt arról is, hogy hét városból kapott olyan jelzést, amely szerint az egyedi mérőórákkal nem rendelkező társasházakat nagyfogyasztókként tartja számon a szolgáltató, és "nem dobja szét" albetétekre a lakásokat. A mostani jogszabályi környezetben ezt - ha vitathatóan is, de - megteheti a közműcég, e helyzet megoldása érdekében azonban - mivel a rezsicsökkentés a lakossági felhasználókra vonatkozik - újabb jogszabály-módosítást kell majd kezdeményezni - mondta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


