Sokan egyetértenek a változtatással
Háromévi gyes két év alatt? - Legtöbben támogatnák
A Medián közvélemény kutató felmérése szerint a megkérdezettek csaknem kétharmada egyet értene a gyes jelenlegi rendszerének megváltoztatásával - derül ki a szombati Népszabadságból.
2008.05.31 09:10Népszabadság OnlineA Medián közvélemény kutató felmérése szerint a megkérdezettek csaknem kétharmada egyet értene a gyes jelenlegi rendszerének megváltoztatásával - derül ki a szombati Népszabadságból.
A kormány azt fontolgatja, hogy egy új lehetőséget nyit a gyes igénybevételénél: az eddig három évig járó pénzt két év alatt is ki lehetne kérni, ekkor ennyi ideig tartana a gyes. A Fidesz ellenzi a módosítást - emlékeztetett a napilap.
A Medián felmérése szerint a megkérdezettek 60 százaléka helyesli a változtatást és valamivel több mint ötödük helyteleníti azt. Az elfogadottság aránya a most is gyesen lévők között még ezt is meghaladja, a kismamák 69 százaléka támogatná a változtatást.
Ugyanakkor a megkérdezettek többsége szerint a változtatás nem növelné a gyermekvállalási kedvet és a kisgyerekes anyák munkába állását sem befolyásolná - olvasható a Népszabadságban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


