Újabb Hunvald-per
Zuglói MSZP-s képviselő lemondását követelte a Budapesti Fidelitas
Kovács-Csincsák László zuglói szocialista képviselő lemondását követelte a Budapesti Fidelitas a XIV. kerületi képviselő-testület csütörtöki ülésén, az újabb Hunvald-perrel összefüggésben.
2012.09.20 11:04MTIA Pesti Központi Kerületi Bíróságon szerdán kezdték tárgyalni a Hunvald-ügy zuglói szálát, az első tárgyalási napon Hunvald György korábbi erzsébetvárosi szocialista polgármester és Weinek Leonárd volt zuglói szabad demokrata polgármester is tagadta bűnösségét. A vádirat szerint a két volt polgármester összesen ötvenmilliós kárt okozó hűtlen kezelést követett el fiktív tanácsadói szerződésekkel 2007-ben és 2008-ban.
A Fidelitas több tucatnyi tagja azért tiltakozott, mert a képviselő-testület egyik szocialista tagját, Kovács-Csincsák Lászlót a Központi Nyomozó főügyészség az ügy kapcsán bűnsegédként elkövetett hűtlen kezeléssel vádolja. A szervezet az ülésen ismertette, hogy az erzsébetvárosi önkormányzat 2007-től havi rendszerességgel 400 ezer forintot, összességében 5,2 millió forintot fizetett ki a zuglói politikusnak közbiztonsági tanácsokért, érdemi munkavégzés azonban a vád szerint nem volt.
A Fidesz kerületi ifjúsági szervezete petícióban követelte a képviselő lemondását, arra hivatkozva, hogy méltatlanná vált a közéleti szerepvállalásra. Kovács-Csincsák László felszólalásában úgy reagált: meg fogja fontolni a petíció tartalmát, ugyanakkor arra kérte a képviselő-testületet, hogy az ártatlanság vélelme jegyében álljanak ki mellette, amíg az ügy le nem zárul.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


