Európai Bíróság
Szeptemberben tárgyalják a bírák nyugdíjazásával kapcsolatos magyar-EU vitát
Várhatóan szeptemberben tárgyalják az Európai Bíróságon annak a kötelezettségszegési eljárásnak az ügyét, amelyet az Európai Bizottság indított Magyarország ellen a bírák nyugdíjazásának új szabályozásával kapcsolatban.
2012.07.13 16:56MTIA luxembourgi székhelyű bíróság sajtóosztálya adta a tájékoztatást péntek délután.
Az Európai Bíróság elnöke ugyanis - a brüsszeli bizottság kérelmének helyt adva - elrendelte a gyorsított eljárás alkalmazását.
A bírói tevékenység felső korhatárára vonatkozó szabályozás volt az egyik probléma, amely miatt az Európai Bizottság uniós jogsértési eljárást indított Magyarország ellen ez év elején. Mivel a két fél eddig nem tudott egyetértésre jutni az ügyben, a kérdést minden bizonnyal az Európai Bíróság dönti el.
Az MTI úgy értesült, hogy a gyorsított eljárásnak köszönhetően még ősszel ítélet is születhet az ügyben.
A gyorsított eljárás egyébként ritkaságnak számít az Európai Bíróság történetében, több évtized alatt csupán néhány esetben választották ezt az eljárásformát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06