A pénzügyőrök 26 millió forint bírságot szabtak ki
Nőtt a szabálysértések száma a házi pálinka forgalomba hozásakor
Nőtt a szabálysértések száma a házi pálinka forgalomba hozásakor-- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője.
2012.06.14 09:57MTISuller Attila csütörtökön az MTI-vel tudatta: a pénzügyőrök tavalyhoz képest idén több jogsértést találtak a magánszemélyek által adómentesen előállított erjesztett italok, valamint a magánfőzött párlatokat ellenőrzésekor; a NAV több mint 26 millió forint bírságot szabott ki.
Áprilisban és májusban elsősorban a vásártereken és -csarnokokban, piacokon, forgalmasabb közterületeken, közutakon, illetve vendéglátó-ipari egységekben, összesen 2215 helyen voltak ellenőrzések. A pénzügyőrök az esetek mintegy 30 százalékában tapasztaltak szabálytalanságot, ami jelentősen meghaladja a tavaly tavaszi 11 százalékot.
A pénzügyőrök az eljárások során 26 millió forint bírságot szabtak ki, valamint lefoglaltak egyebek mellett több mint 700 liter alkoholterméket, 21 ezer liter szőlőbort és 2600 liter sört.
A közlemény szerint a pénzügyőrök a leggyakrabban adózás alól elvont jövedéki termék birtoklása, illetve igazolatlan eredetű, a címkén feltüntetettől eltérő szeszfokú alkoholtermék birtoklása miatt indítottak eljárást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


