Büntetőeljárás folyik ellene
Pintér visszavonta Dömény Sándor vezetői megbízatását
Egy folyamatban lévő büntetőeljárás miatt Pintér Sándor belügyminiszter felmentette vezetői megbízatásából Dömény Sándor büntetés-végrehajtási tábornokot.
2012.04.13 11:43MTIA Belügyminisztérium (BM) pénteken arról tájékoztatott, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség Budapesti Regionális Osztálya büntetőeljárást indított Dömény Sándor büntetés-végrehajtási (bv.) vezérőrnagy, bv-főtanácsos, a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának biztonsági és fogva tartási helyettese ellen.
Pintér Sándor belügyminiszter visszavonta Dömény Sándor vezetői megbízását, és a bv-tábornokot rendelkezési állományba helyezte - olvasható a közleményben, amely a büntetőeljárásról nem tartalmaz részleteket.
A Központi Nyomozó Főügyészség később azt közölte: budapesti regionális osztályuk április 11-én (szerdán) hivatali működésével összefüggő bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki Dömény Sándor bv-vezérőrnagyot, aki a gyanúsítás ellen panaszt jelentett be és a vallomástételt megtagadta. A büntetőeljárás adatai titkos minősítésűek - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


