"Iszonyúan rosszul" érzi magát az EP-képviselő
Göncz: Magyarország "egy látszatdemokráciát építő kormány áldozata"
Göncz Kinga szocialista európai parlamenti (EP) képviselő szerint Magyarországot "a látszatdemokráciát építő Orbán-kormány áldozatának" tekintik Európában.
2012.01.24 15:41MTIA politikus a KDNP hétfői közleményére reagált, amelyben a párt Göncz Kinga visszahívását követelte, mert véleményük szerint méltatlanná vált a magyar választók képviseletére, miután egy hírportálon megjelent nyilatkozatában kijelentette: "iszonyú rossz" Magyarország polgáraként jelen lennie Brüsszelben, "szeretne végre egy nagyon unalmas országot képviselni az EP-ben, amilyen például Luxemburg".
Göncz Kinga válaszában kiemelte: azok a magyar választók, akik 2009-ben az uniós törvényhozásba juttatták, éppúgy aggódnak a magyar demokrácia állapota miatt, mint ő maga. "Azt várják, hogy képviselőik az európai értékeket tiszteletben tartva tevékenykedjenek Strasbourgban és Brüsszelben, és ne a magyar kormánypolitika propagandistáiként" - mondta.
Hangsúlyozta: a kormánypártoknak a szabad sajtó, a szabad és független intézmények, a független igazságszolgáltatás ellen viselt "szabadságharca" nem Magyarországot, hanem az Orbán-kormányt hozza "kínos és védhetetlen helyzetbe a nemzetközi színtéren".
Magyarországot Európában "egy tekintélyelvű, látszatdemokráciát építő kormány áldozatának tekintik", erről tanúskodik több nemzetközi szervezet, például az ENSZ, az Európa Tanács és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet a kormány politikáját bíráló állásfoglalása, és az EP-ben folytatott viták.
Utóbbival kapcsolatban Göncz Kinga azt írta: Orbán Viktor miniszterelnök szerdai beszéde súlyos ténybeli tévedéseket tartalmazott, ugyanis azt állította, egyetlen kritika sem szólt az alaptörvényről, holott a bírók nyugdíjkorhatárának az Európai Bizottság által is kifogásolt megváltoztatása az alkotmányban is szerepel.
Európában azt látják, hogy miközben Orbán Viktor Strasbourgban és Brüsszelben "európainak próbál látszani", Magyarországon az EU-t használja fel arra, hogy "közös ellenség köré teremtsen egységet" - közölte a képviselő.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


