Adómentes marad az öregségi nyugdíj
Megakadályozza a Fidesz az MSZP kegyetlen tervét
Selmeczi Gabriella pénteken kijelentette, a Fidesz-KDNP nem hagyja életbe lépni azt az MSZP által 1997-ben elfogadott törvényt, amely 2013-tól adókötelessé tenné az öregségi nyugdíjakat.
2011.11.25 14:34MTIA Fidesz szóvivője Budapesten tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: az idősek illetménye a jövőben is adómentes marad, és - a kormányfő ígéretéhez híven - megőrzi értékállóságát.
Selmeczi Gabriella az MSZP által kezdeményezett, 1997-ben elfogadott társadalombiztosítási nyugellátási törvényre emlékeztetett, amely alapján 2013-tól az öregségi nyugdíj után is közterheket kellene fizetni.
A kormánypárti politikus úgy fogalmazott, "bár az MSZP megadóztatná a nyugdíjakat", a Fidesz ezt az intézkedést nem engedi életbe lépni, ezért a jövő évi átfogó nyugdíjreform keretében hatályon kívül helyezi az erre vonatkozó törvényi rendelkezéseket.
A Fidesz szóvivője az általa elmondottak alapján arra kérte a szocialista politikusokat - név szerint külön megemlítve Korózs Lajost és Lévai Katalint -, a jövőben ne keltsenek pánikot a "hatalomszerzés" érdekében, vagyis ne terjesszék, hogy a kormány 16 százalékos adóval sújtaná az öregségi nyugdíjakat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


