Nem látszik javulás
Szmogriadó: várhatóan szombaton is riasztási fokozatban Budapest
A péntek délutáni helyzetkép alapján várhatóan szombaton is érvényben marad Budapesten a szmogriadó riasztási fokozata, így fenntartják a kapcsolódó korlátozó intézkedéseket.
2011.11.18 17:05MTIA szmogriadó riasztási fokozatát szerdán rendelte el Tarlós István főpolgármester, a forgalomkorlátozó intézkedések csütörtökön léptek életbe: reggel 6 órától 22 óráig a fekete és piros környezetvédelmi plakettel ellátott járművek nem közlekedhetnek a főváros közigazgatási területén, egészen visszavonásig.
A gépjárműforgalmat korlátozó intézkedések betartását a rendőrség ellenőrzi, az elrendelt korlátozás megszegőivel szemben 100 ezer forintig terjedő bírságot szabhat ki a hatóság.
A hivatal tájékoztatása szerint várhatóan szombaton is marad a riasztási fokozat, az azzal járó korlátozásokkal, ugyanakkor a kisméretű szállópor-koncentráció napi átlagértékéről csak éjszaka lesznek pontos adatok.
Ezzel egybehangzóan nyilatkozott korábban Polyánszky Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelző meteorológusa is. Mint mondta, hideg és borús idő lesz a hétvégén, ezért nem valószínű, hogy javul a főváros levegője.
Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) szerint viszont péntekre egyes helyeken, például a fővárosban némileg javult a levegő minősége. Az intézet legfrissebb mérései alapján Budapest levegőjét már nem "veszélyesnek", hanem "egészségtelennek" minősítették az OKI térképén.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


