Jaj, a szálló por
Miskolcon elrendelték a szmogriadó riasztási fokozatát
Miskolcon elrendelte a szmogriadó riasztási fokozatát szombaton a levegő minőségének romlása miatt a város polgármestere - tájékoztatta Dobos Tímea, a polgármesteri hivatal szóvivője.
2011.11.05 09:23MTIA szálló por (PM10) koncentrációja Miskolc két automata mérőállomásának, a Búza térinek és a Lavotta utcán üzemelőnek az adatai szerint november 3-án és 4-én meghaladta a riasztási küszöbértéket, ezért arra kérik a lakosságot, hogy Miskolc egész területén mérsékeljék a szén-, a fa- és az olajtüzelésű fűtőberendezések használatát, valamint függesszék fel a porkibocsátással járó tevékenységeket - ismertette a szóvivő.
Közlése szerint a légszennyezettség további romlásának elkerülése érdekében arra kérik az autósokat, hogy közlekedjenek villamossal, autóbusszal vagy gyalog. Az Országos Meteorológiai Szolgálat Észak-magyarországi Regionális Központjának előrejelzése szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megye térségében számottevő változás az időjárásban a következő napokban sem várható. Budapesten a pénteki mérési eredmények alapján megszüntették a szmogriadó riasztási fokozatát, a tájékoztatási fokozat egyidejű elrendelése mellett.
A riasztással járó korlátozások szombat reggel 6 órakor léptek volna életbe.
Nyíregyházán a szálló por koncentrációja pénteken már hetedik napja haladta meg a köbméterenkénti 100 mikrogrammos riasztási küszöbértéket. Riasztási fokozatot rendeltek el a szálló por koncentrációja miatt Várpalotán is.
Számos más nagyvárosban a szmogriadó tájékoztatási fokozata van érvényben.
A meteorológiai előrejelzés szerint szombat délelőtt északkeleten még erősen felhős idő várható, arrafelé kisebb eső is lehet, másutt kevés felhőre, sok napsütésre lehet számítani. A szél élénk, a Dunántúlon erős lesz, sőt a Kisalföldön olykor viharos széllökések is várhatók, ugyanakkor északkeleten gyenge marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 13-18 Celsius-fok lesz, de a tartósabban ködös területeken alig haladja majd meg a 10 fokot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


