Tömeges rosszullétek a gyermektáborban
Hányás és hasmenés: már negyvennégyen kerültek kórházba
Bujdosó László főorvos, a balatonfüredi tisztiorvosi szolgálat vezetőhelyettese közölte: a szerdai rosszullétek miatt már negyvennégy gyermek és fiatal felnőtt került kórházba a Balatonalmádihoz tartozó Káptalanfüred két gyermektáborából.
2011.07.07 12:04MTIKözlése szerint az elmúlt éjszaka és csütörtök reggel is vittek még hányásos és hasmenéses tünetekkel gyermeket kórházba. Olyan eset is volt, amikor az orvos úgy ítélte meg, hogy az enyhe hasmenéses tünet miatt a gyermek kórházi ellátása nem szükséges.
Bujdosó László hozzátette: az ajkai, veszprémi és a székesfehérvári kórházakban kezelt betegek állapota egyre jobb, valószínűleg csütörtökön többen hazamehetnek.
A főorvos tájékoztatott arról is, hogy a laboratóriumi első gyorstesztek negatív eredményt mutattak a calici vírusfertőzésre. Hozzáfűzte: ezt kevés minta alapján produkálta a teszt, így nem lehet kijelenteni, hogy nem calici fertőzés okozta a megbetegedéseket. A főorvos szerint egyértelmű laboreredmény csak szombatra várható.
Ismertetése szerint a táborban maradt gyermekek orvosi felügyelet alatt vannak, de sokan utaztak már haza a szüleikkel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


