Pontosítást javasol
Az ombudsman nem engedné csak úgy kiköttetni az ivóvizet
Az ombudsman szerint az ivóvíz-szolgáltatást teljesen akkor sem lehet megszüntetni, ha a magánszemély nem fizeti ki a díjat; Szabó Máté az alapvető szolgáltatás biztosításával kapcsolatos jogszabályok pontosítását javasolja a vidékfejlesztési miniszternek.
2011.07.03 16:16MTIAz ombudsman közleményében annak a véleményének adott hangot, hogy a vízszolgáltatás legfeljebb időben és mennyiségében korlátozható.
A vízszolgáltatás szabályainak megvizsgálását és pontosítását azért kéri, mert a hatályos rendelkezések értelmezése a gyakorlatban problémát jelent, ami a tisztességes eljáráshoz való jogot és a jogbiztonságot sértheti.
Szabó Máté egy konkrét esetre utalva arról írt, hogy az egyik vízmű a díjfizetésben elmaradt fogyasztónak leszereltette a vízóráját, ám ezzel gyakorlatilag megszüntette a szolgáltatást is.
Az ombudsman azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy "a vízszolgáltatás teljes szüneteltetése kizárólag termelési célú felhasználásnál lehetséges, de például a gyermekvédelmi vagy egészségügyi intézményeknél nem".
Arra is rámutatott: olyan alapvető, minimális közszolgáltatásról van szó, amelynek megfelelő szintű biztosítása végső soron állami feladat és közérdek.
Az ombudsman ezért azt is javasolja, hogy azok számára, akik nem képesek megfizetni a díjakat, találjanak más - például szociálpolitikai - megoldásokat az ivóvíz biztosítására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


