Ösztönzőleg hat a roncsprémium
Nagy felfutásra számít a Volkswagen
Nagy felfutásra számít az idén a Volkswagen annak köszönhetően, hogy a német parlament jóváhagyta a roncsprémium alkalmazásának kiterjesztéséről szóló törvényt.
2009.06.14 15:43MTIA VW márka értékesítési igazgatója a WirtschaftsWoche beszámolója szerint arra számít, hogy az idén 3,5 millió autót fognak eladni, amire 1999 óta nem volt példa. A növekedést nemcsak a roncsprémium-rendszer meghosszabbításától várják a német autóipari csoportnál, szeretnék maguknak megszerezni az Egyesült Államokban a Chrysler és a General Motors márkakereskedőit is.
Pénteken a német parlament felsőháza (Bundesrat) is jóváhagyta az alsóház (Bundestag) által már elfogadott áprilisban kidolgozott javaslatot. Jelentős az igény az országban arra, hogy úgynevezett roncsprémiummal ösztönözzék a környezetbarát autók vásárlását, egyben hozzájáruljanak az autópiac élénküléséhez is.
A német nagykoalíció ezen igények kielégítése érdekében döntött úgy, hogy további 3,5 milliárd euróval 5 milliárd euróra növelik a roncsprémium év végéig történő kiterjesztéséhez szükséges pénzeszközöket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


