Közlekedés

ÉKM: elkezdődtek az arnóti körforgalomban tervezett beavatkozások munkálatai

A munkálatok a jelenlegi forgalmat érdemben nem korlátozzák, de a terelés nagyobb odafigyelést igényel az ott közlekedőktől.

2025.03.05 20:00MTI

Az M30 autópálya Szikszó és Miskolc közötti szakaszának lezárása miatt kialakult torlódások enyhítése érdekében, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) megkezdte az Arnót és Felsőzsolca közötti körforgalomban tervezett ideiglenes forgalomtechnikai beavatkozásokat - közölte a tárca.

Lázár János építési és közlekedési miniszter február közepén, a Szikszón tartott lakossági fórumon tett ígéretet arra, hogy a körforgalomban tervezett ideiglenes forgalomtechnikai és geometriai beavatkozások csökkentik a torlódásokat és mérsékelik a forgalmi fennakadásokat.

Ennek első lépéseként a szakemberek kiépítik a munkák első ütemének elvégzéséhez szükséges forgalmi terelési rendet: március 1-jén a körforgalom belső szigeténél és a körforgalom szikszói ágán, majd március 2-án (vasárnap) pedig a területelőkészítési és bontási munkák veszik kezdetét.

A tárca közleménye szerint a munkálatok a jelenlegi forgalmat érdemben nem korlátozzák, de a terelés nagyobb odafigyelést igényel az ott közlekedőktől a munkagépek és a munkát végzők - időszakos, eseti - mozgása miatt. Ezt követően ütemezetten történik a forgalomterelés kiépítése és az építési munkák megvalósítása.

A 2021 októberében átadott M30-as autópálya Szikszó és Miskolc közötti szakasza megsüllyedt, ezért 2024 februárjában le kellett zárni azt. A forgalom a környező alacsonyabb rendű utakra, így a 3. sz. főút arnóti részszakaszára, illetve az Arnóti út, a 3. sz. főút és a 37. sz. főút találkozásánál található, ún. arnóti körforgalomra terelődött.

Jelezték: a fokozottabb terhelés veszélyes közlekedési helyzeteket és hosszú várakozási időt eredményezett az itt élők, illetve az áthaladók számára. Ennek enyhítése érdekében a minisztérium saját forrásból avatkozik be az arnóti körforgalomban, mely várhatóan felgyorsítja majd a forgalmat, növelve ezzel a csomópont kapacitását, áteresztő képességét.

A M30-as autópályán keletkezett hiba a tervezési és kivitelezési munkálatokat végző - a STRABAG Építő Kft. és a STRABAG AG alkotta - STR M30 Konzorcium felelőssége, a javítás költségeit - mintegy 5 milliárd forintot - is a Strabagnak kell viselnie - jegyezték meg.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.