BKK
Újra működnek a mozgólépcsők az 1-es villamos vonalán
Újra működnek az 1-es villamos vonalán található mozgólépcsők a fővárosban, miután a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a BKV Zrt. megállapodásra jutott azok őrzése kapcsán.
2016.01.07 16:06MTIA BKK közleménye szerint a mozgólépcsők üzemeltetésének egyik feltétele azok távfelügyeletének megoldása, így például a távoli vészleállítás lehetőségének kiépítése.
A távfelügyeleti rendszer, azaz a mozgólépcsőket megfigyelő kamerák és a kameraközpont a kivitelezési szerződéseknek megfelelően elkészült, azonban a mozgólépcsők távvezérlését még nem tartalmazza, ugyanis az az uniós villamosfejlesztési projektnek nem volt része. Ez a kiegészítő fejlesztés a forrás biztosításával a beruházás előkészítését követően, várhatóan még ez évben megtörténhet.
A mostani megállapodás értelmében a BKK a továbbiakban is biztosítja a helyszíni üzemügyeleteseket a BKV Zrt. üzemeltetésében lévő mozgólépcsőkre, így azt a fővárosban közlekedők biztonságosan használhatják.
Hangsúlyozták, hogy a sajtóban megjelentekkel ellentétben sem a BKK, sem a BKV Zrt. nem bocsátott el egyetlen biztonsági őrt sem, ugyanis egyik cég sem foglalkoztat biztonsági őröket, a szolgáltatást külső vállalkozásoktól rendelik meg. A létszám átcsoportosításával továbbra is biztosítható a szükséges munka - tették hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:00 Megszavazták a britek, hogy a gyógyíthatatlan betegségben szenvedők segítséggel vethessenek véget életüknek
- 22:03 Végvári Janka lett Magyarország Szépe
- 20:01 Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- 18:59 Az EU diplomáciai megoldást sürget az amerikai légicsapások után
- 16:56 Putyin: a piszkos bomba bevetése Kijev utolsó hibája lenne
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06