Tarol a Mini Detroitban
Amerika szereti a Mini Clubmant
Amerikában is hódít a retróautó-divat beindítója - abból is a Clubman, a legmeglepőbb formavilágú minikombi. Vagy mi; a kategória nevét nem sikerült pontosan belőnünk, de az biztos, hogy jópofa.
2008.01.08 14:20ma.hu
Egyre jobban nő a Mini népszerűsége Amerikában: ez különösebb magyarázatot nemigen igényel, a jellegzetes formához valóban figyelemreméltó belbecs járul, a rajongók innovatív ötleteiről már nem is beszélve.
A sikertörténet pedig új fejezettel bővül: ez nem más, mint a Clubman. Az extravagáns jármű ugyanis a NAIAS (Észak-Amerikai Nemzetközi Autó Show) új sztárja különösen azért, mert a kiállítás után nem sokkal az utakon is megjelenik: február 19-től kapható a böhöm autók otthonaként ismertté vált országban.
A Clubman egyébiránt jellegzetes Mini - úgy, hogy számos részletében jelentősen eltér az alapmodelltől: ilyenek az arányai, a hátsó része formája, vagy (leginkább) az ajtóelrendezése: oldalirányban nyíló csomagtartó, egyik oldalon egymással szemben nyíló ajtók, a másikon egy darab, kellőképpen hosszú darab - ilyet nemigen látni más kocsikon. Arról nem is beszélve, hogy a nyolc centivel megnövelt tengelytáv jótékony hatással van a lábtérre is.
Egyébiránt a teljes jármű 24 centivel hosszabb elődjénél, ami a csomagtérnek is hasznára válik: 260 literes alaphelyzetben, a hátsó ülések kiiktatásával pedig a felettébb impozáns 930 literre növelhető.
Ezek mellett (ha nem lenne ennyi elég) a futómű és a motor is érdemes a figyelemre - ritka tulajdonságokkal bírnak, legalábbis ami a kisautók szegmensét illeti - nyugalom, a "hagyományos" Minik is megkapják.
Már csak a jármű hibáira lennénk kíváncsiak - olyan csak nincs, hogy ne legyenek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
- 6:40 Az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol orosz annektálását
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
- 18:27 Többen meghaltak és több mint százan megsebesültek az éjszakai iráni rakétatámadásokban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06