27 milliárd
A CAF nyerhette a budapesti villamostendert
Lapértesülés szerint ha meg is támadják az eredményt, akkor is egy hónap múlva aláírhatják a szerződést, a villamosok pedig 2015-ben érkezhetnek meg Budapestre. A villamosokat az 1-es és 3-as vonalakra szerzik be.
2013.08.23 07:34MTI
Az Index információi szerint a spanyol CAF járműgyártó cég ajánlatát találta a legjobbnak a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a fővárosi villamostender lezárásakor.
A portál csütörtök este pontosan meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta: a cég 27 milliárd forintot kér a 25 darab rövidebb (34 méteres) és a 12 darab hosszabb (56 méteres) alacsonypadlós, hosszában átjárható villamosért. Ezzel a társaság a Siemens előtt nyerte meg a versenyt, míg másik három versenybe szálló gyártót, a lengyel PESA-t, a cseh Skodát és a svájci Stadlert különböző okok miatt kizárták.
A villamosokat az 1-es és 3-as vonalakra szerzik be.
Az Index úgy tudja, ha meg is támadják az eredményt, akkor is egy hónap múlva aláírhatják a szerződést, a villamosok pedig 2015-ben érkezhetnek meg Budapestre. A szerződésben lesz egy további 87 villamosra szóló 5 éves opció, amit a BKK akkor használhat ki, ha lesz pénze - olvasható a hírportálon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06