És még tovább nőhet
55 milliárd forintos közlekedésbiztonsági program indul
Kivitelezési szakaszban van a személyi sérüléses közúti balesetek megelőzését segítő 55 milliárd forintos közlekedésbiztonsági program - mondta el Schváb Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közlekedésért felelős helyettes államtitkára egy szakmai konferencián szerdán Budapesten.
2013.02.07 13:43MTIAz első ütemben előkészített további fejlesztések megvalósításával a programra fordítható összeg 72 milliárd forintra nőhet - közölte az államtitkár.
Schváb Zoltán kiemelte: a csomag a hazai közlekedéspolitika egyik legfontosabb kezdeményezése, első alkalommal különítettek el közlekedésbiztonsági célokra ilyen jelentős összeget.
A projekt uniós támogatással, az Új Széchenyi Terv Közlekedés Operatív Program (Közop) keretében valósul meg. A pénzből egyebek mellett körforgalmakat alakítanak ki, biztonságosabbá tesznek számos vasúti átjárót, gyalogátkelőt és buszöblöt. A munkák a tervek szerint 2015 második felére fejeződnek be.
A közúti közlekedési rendszerek infrastruktúrájának kialakítása jelentős mértékben meghatározza az útbiztonságot. A fejlesztések eredménye a várakozások szerint megmutatkozik majd a baleseti statisztikai adatok további javulásában - hangsúlyozta Schváb Zoltán.
A tételes projektlista a közútkezelők, a vasúttársaságok és a rendőrség szakembereinek javaslatai alapján állt össze. Az NFM az előkészítés és a tervezés mellett a megvalósítást is az érintett társaságokra kívánja bízni.
Szalóki Flórián, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) nemzetközi elnökhelyettese egyebek mellett elmondta: ha ez a közlekedésbiztonsági program eredményes, akkor jó minta lehet a 2014-2020-as uniós költségvetési időszakra.
A program kedvezményezettjei az Állami Autópálya Kezelő Zrt., a Magyar Közút NZrt., a MÁV Zrt., a GySEV Zrt., illetve konzorciumi formában a Belügyminisztérium, az Országos Rendőr-főkapitányság, valamint a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala.
Kapcsolódó írások:
- NAV-offenzíva az adócsalók felderítéséért
- Uniós forrásból fejleszti kézbesítési rendszerét a Magyar Posta
- Újabb csúcson Svájc óraexportja
- A Széchenyi Tőkealap-kezelő 4 milliárd felett fektetne be
- Szijjártó: kormányzati eszközök segítik a kkv-k külpiaci tevékenységét
- Tízéves futamidejű lehet a magyar dollárkötvény
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06