Dunakanyar Régió
Csak 2014 után lesz kétszer kétsávos az M2-es
A vízbázisok védelme, illetve ezzel összefüggésben a kiviteli tervek átdolgozása miatt csak 2014 után várható a nagy forgalmat lebonyolító M2-es autóút egy szakaszának gyorsforgalmi úttá, azaz kétszer kétsávossá bővítése.
2012.09.17 14:07Varga JánosA hír a Dunakanyar Régió című térségi lap legfrissebb számában a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. kommunikációs vezetőjének információira hivatkozva jelent meg.
A kéthetenként megjelenő újság emlékeztet rá: a korábbi döntések értelmében 2013-ra el kellett volna készülnie a Budapest és Vác közötti 19 kilométeres szakasz bővítésének, ám a kiemelt uniós fejlesztések közé sorolt beruházás késlekedik.
Az okokról - Loppert Dániel, a NIF kommunikációs vezetőjének nyilatkozatát idézve - egyebek mellett azt írta a lap: az építési engedély alapján a kiviteli tervek 2011 júniusában elkészültek, azonban 2011 szeptemberében, illetve 2012 januárjában a Közép-Duna-Völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség a környezetvédelmi engedély meghosszabbítása során a bővítésre vonatkozóan új feltételeket is előírt.
Ennek oka, hogy az M2-es első 4 kilométeres szakasza a Dunakeszi mellett időközben kijelölt vízbázisokat érinti, így ezt is figyelembe kell venni a tervezéskor. A vízbázis védelmét biztosító beavatkozások meghatározását követően lehet átdolgozni a kész kiviteli terveket - összegezte Loppert Dániel szavait a lap.
Az M2-es Budapest-Vác közötti szakaszának gyorsforgalmi úttá történő bővítése csak a 2014-2020 közötti EU-s költségvetési ciklusban várható - írta a Dunakanyar Régió.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


