Brilliance: csekély érdeklődés
Nem kapkodnak Európában a kínai autókért
Bár a kínai autógyártók szívesen megvetnék lábukat Európában, igyekezetüket egyelőre kevés siker koronázza: csak nem fogynak a kocsik a várt iramban. Viszont nagyon törnek, ami nemigen használhat a népszerűségüknek.
2008.04.16 14:15ma.huA kínai autógyártók egyelőre nem értek el Európában átütő sikert, bár próbálkoznak. A Brilliance pélául Németországban: 500 darabot akartak értékesíteni BS6 nevű modelljükből tavaly. Nem jött össze, 180 kocsi fogyott csak el. Pedig a PR-képen kifejezetten gusztusosan néz ki.

A népszerűtlenség oka viszont nagy valószínűséggel a kocsi EuroNCAP-teszteredménye: első körben a lehangoló egy pontos eredményt sikerült kivívnia, amivel azért nem szokás dicsekedni (a Nissan is gőzerővel dolgozott azon, hogy a hasonlóan rosszul szereplő Navara pontszámát feljebb tornázza). Persze a kínaiak is javítottak a konstrukción, sikerült is ötből három pontot összeszedniük (a Navarának is ennyi jött össze, ne akarjanak ütközni vele - se). Azt még nem tudni, további modellek bevezetését tervezik-e.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06