Katasztrófa közeleg?
Árvízveszélyre figyelmeztet a román hatóság
A romániai Országos Vízügyi és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) elsőfokú (sárga jelzésű) árvízi figyelmeztetést bocsátott ki a Fehér-Körösre, a Maros nyugat-romániai mellékfolyóira és a bánsági Bega, Óbega, Berza, Moravica, Krassó és Néra folyókra.
2015.01.09 15:46MTIAz intézet honlapján közzétett figyelmeztetés szerint szombat hajnaltól vasárnap délutánig a délnyugat-romániai kisebb folyók léphetnek ki a medrükből a térségben várható eső és a hóolvadás következtében. Az áradás veszélyét az is növeli, hogy a folyókon jégtorlaszok alakulhatnak ki.
A figyelmeztetés szerint a Romániából Szerbia fele távozó bánsági folyókon nagyobb az áradásveszély, de a helyzet alakulása Hunyad és Arad megyében, a Tiszába ömlő folyókon is fokozott figyelmet igényel. Az előrejelzés szerint elsősorban a folyók felső szakaszán alakulhat ki árvízveszély.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06