Árvíz
Két házat veszélyeztetett a víz Rábatótfalun, szivattyúzni kellett Kámon is
Kámon a helyi önkéntes tűzoltók a Petőfi Sándor utcában és a Jókai utcában is szivattyúztak, homokzsákokat raktak le.
2014.09.22 07:49MTI
Két házat veszélyeztet a víz a Szentgotthárdhoz tartozó Rábatótfalun Győr Moson Sopron megyében, és hasonló problémával küzdenek a Vas megyei Kámon is - közölte a katasztófavédelem vasárnap késő este.
A tájékoztatás szerint a hirtelen lezúduló csapadék okozta a veszélyhelyzetet.
Rábatótfaluban a két házat a szakonyfalui önkéntes tűzoltók mellett a szentgotthárdi hivatásos egység tagjai homokzsákokkal védik, illetve két szivattyúval pedig csökkentik a vízszintet.
Kámon a helyi önkéntes tűzoltók a Petőfi Sándor utcában és a Jókai utcában is szivattyúztak, homokzsákokat raktak le.
A Kisfaludy utcában a homokzsákos védekezés, és a szivattyúzás mellett egy áteresztő csatornát is át kellett vágni, hogy lefolyjon a víz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


