32 helyszínen tartottak házkutatást
Több százmilliós pályázati csalást leplezett le a NAV
Több százmilliós állami és uniós pályázati csalást derített fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy fővárosi és egy Heves megyei zöldség- és gyümölcsfeldolgozó gazdasági társaságnál.
2013.10.30 08:53Havariapress
A pénzügyi nyomozók 32 helyszínen tartottak házkutatást és lefoglalták a cégek 800 milliós gépparkját - értesült a HavariaPress.
Egy budapesti és egy Heves megyei gazdasági társaság zöldség- és gyümölcsfeldolgozó üzemek létrehozása címén pályázott több százmillió állami és uniós támogatásra. Mindkét társaságot ugyanazok hozták létre és irányították.
A budapesti vállalkozás 420 millió forintot vett fel, a Heves megyei pedig 270 milliós támogatást igényelt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivataltól. Az ellenőrzéskor azonban kiderült, hogy az egyik üzem gépeit szabálytalanul szerelték össze, így azok csak látszólag voltak alkalmasak a termelésre, míg a másik üzemből pedig elszállították a berendezéseket, így nyilvánvalóvá vált, hogy ott nem is terveztek gyümölcsfeldolgozást.
A csalás leleplezése után a hivatal nem utalta ki a korábban megítélt, de még ki nem fizetett összeget és feljelentést tett a NAV pénzügyi nyomozóinál. A két cég mögött álló elkövetői kör a pályázat benyújtásához szükséges önerőt off-shore cégektől kapott kölcsönökből biztosították, valamint őstermelőktől, illetve különböző külföldi és magyar társaságoktól beszállítói szándéknyilatkozatot is szereztek.
A NAV nagyszabású akció keretében a Bevetési Főigazgatóság járőreivel közösen 32 helyszínen - a társaságok székhelyén, telephelyein, az ügyvezetők lakásán, valamint a könyvelőknél - tartott házkutatást, amelynek során összesen 800 millió forint értékű berendezést, egy gyümölcsfeldolgozó és egy gyümölcsaszaló üzem komplett gépparkját foglalta le.
A cégcsoport irányítóit és az ügyvezetőket, öt főt hallgattak ki gyanúsítottként. Az ügyben a NAV Közép-dunántúli regionális Bűnügyi Igazgatósága folytat nyomozást költségvetési csalás gyanúja miatt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


