Két ukrán férfit elfogtak
Dugig volt csempészcigarettával a négy hatalmas bőrönd az intercityn
Egy Budapestre tartó intercityn fogták el a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a napokban azt a két ukrán férfit, akik négy nagyméretű bőröndben csaknem 2 és félmillió forint értékben szállítottak adójegy nélküli cigarettát.
2012.12.20 09:40HavariaPressA kisvárdai vasútállomáson tartottak rutinellenőrzést a napokban a NAV munkatársai, amikor kiszúrtak két férfit, akik két-két nagyméretű bőrönddel szálltak föl a Budapestre tartó intercityre.
A pénzügyőrök szintén fölszálltak a vonatra, s miután az elindult, igazoltatták a két férfit, akikről kiderült, hogy ukrán állampolgárok. A kérdésre, hogy mi van a bőröndökben, amikre elterelésként reptéri azonosító szalag is volt kötve, azt válaszolták, hogy ruha és tisztálkodó eszközök.
A pénzügyőrök azonban kinyittatták a táskákat, amikből összesen 3000 doboz magyar adójegy nélküli cigaretta került elő. A mintegy 2 és félmillió forint értékű csempészcigarettát a NAV munkatársai lefoglalták, és jövedéki orgazdaság miatt indítottak eljárást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06