Sport- és turizmusbizottság
Az egyes adótörvények módosítása vitára alkalmas
Általános vitára alkalmasnak tartja az egyes adótörvények és az ezzel összefüggő egyéb törvények módosításáról szóló előterjesztést a parlament sport- és turizmusbizottsága, a testület erről 12 igen és 4 nem szavazattal döntött keddi budapesti ülésén.
2012.10.16 12:33MTIA bizottság feladatait érintő módosításokkal kapcsolatban Kónya Lóránt, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezető-helyettese kiemelte: az illetéktörvény tartalmazza a sportcélú ingatlanok kialakítására alkalmas beépítetlen földterületek feltételes illetékmentességét. A mentesség nem változik, de a módosítás egyértelműsíti, hogy az illetékmentesség akkor él, ha a területre négy éven belül sportcélú ingatlant építenek, azt 15 évig nem adják el és sportcélokra használják.
A helyi adóról szóló törvénybe beépül egy új szabály az idegenforgalmi adó megfizetésével kapcsolatban - közölte a főosztályvezető-helyettes. Eszerint az adót a külföldi vendégek a jövőben nem csak forintban fizethetik majd meg. Az adót beszedők viszont továbbra is forintban fizetnek az önkormányzati adóhatóságnak, ezért a törvényjavaslat arról is rendelkezik, milyen árfolyamot kell majd alkalmazni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


