Rabok adják az alapkiképzést, gyerekek folytatják
Jelbeszédre tanítják a süket kutyákat
Kitartó munkával sikerült megtanítani egy süket tacskónak a legalapvetőbb utasításokat, a börtönben nevelkedett ebet aztán iskolás gyerekekhez küldték továbbtanulásra.
2011.02.10 13:29MTISparky, a tacskó süketen élte mindennapjait az amerikai Missouri állam egyik börtönében, és sosem tudta, mikor kell leülni, felállni, mikor mehet oda valakihez és mikor kell kimennie a helyiségből, de még az étkezés is véletlenszerűen sikerült.
A rabok azonban kitartó türelemmel speciális jelbeszédre tanították meg a kutyát, most már kézjelekből érti az ül, fekszik, megáll, "hozzám" parancsokat.
Az alapkiképzést követően az elítéltek úgy látták, ők már nem tudnak többet tanítani Sparkynak, ezért továbbtanulás céljából egy igazi iskolába küldték, ahol a fultoni siket gyermekek okítják további kézjelekre.
A kísérlet annyira jól sikerült, hogy máris kiválasztották azt az ugyancsak hallássérült kutyát, amelyik egy sintértelepről került a börtönbe, és hamarosan ő is felsőbb szinten folytathatja a kiképzést. A gyerekektől az alapparancsok után az "eszik" és a "kifelé!" parancsokat tanulja meg.
Az ötlet persze nem a rabok fejéből pattant ki, egy szervezett program keretén belül kapták a nemes feladatot, és olyan kutyákat mentenek meg ezáltal a biztos altatástól, akiket fogyatékossága miatt senki nem akar örökbe fogadni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


