Nem tetszett a szeme se
Kémkeselyűt vettek őrizetbe Szaúd-Arábiában
Kémnek nyilvánítottak egy keselyűt Szaúd-Arábiában, és ennek megfelelően őrizetbe is vették.
2011.01.07 08:37MTIA madár pár nappal ezelőtt leszállt egy sivatagi településen, és a helybeliek észrevették, hogy műholdas jeladó van rajta. A kis készüléken a következő felirat áll: Tel-avivi Egyetem. Így aztán izraeli kémnek ítélték a keselyűt és cionista összeesküvésről kezdtek terjedni híresztelések a sivatagi királyságban.
Izraeli vadvédelmi szakemberek nevetségesnek tartják a vádat, és aggódnak, hogy keserű sors vár a keselyűre, súlyos büntetést kaphat Szaúd-Arábiában.
A jeladó - mint mondják - csakis azért van rajta, hogy nyomon lehessen követni a a madár útvonalát, továbbá hogy rögzítse repülési magasságát és sebességét.
A keselyűfajt kihalás fenyegeti - ezért a fokozott figyelem iránta. Decemberben egyébként Egyiptom vádolta Izrael titkosszolgálatát azzal, hogy emberevő cápát szabadított el leghíresebb üdülőhelyének strandja közelében - jegyezte meg a BBC brit sajtóorgánum.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


