Gyermekek, mint rabszolgák
15 gyermeket szabadítottak ki, akiket rabszolgaként dolgoztattak
Az orosz rendőrség kiszabadított 15 gyermeket, akiket gátlástalan vállalkozók rabszolgaként dolgoztattak egy Moszkva környéki, szó szerint föld alatti varrodában.
2009.12.29 07:42MTIAz Interfax hírügynökség hétfői jelentése szerint a Kirgizisztánból származó 11-17 éves gyermekeket verték, csak kenyérrel és majonézzel etették, éjszaka is dolgoztatták és éjjel-nappal megfigyelés alatt tartották az orosz fővárostól 30 kilométerre keletre fekvő Noginszkban. Kaszárnyaszerű szállásukon is embertelen körülmények között kellett lakniuk.
Az orosz belügyminisztérium szerint a kirgizisztáni szülők abban a hitben bízták gyermekeiket emberkereskedők gondjaira, hogy havi 5000 rubel (32 ezer forint) fizetést és napi háromszori rendes étkezés kapnak majd Oroszországban.
Ehelyett az üzletemberek, akik maguk is illegális bevándorlók, kegyetlenül kihasználták, fizetés nélkül dolgoztatták és veszélyes bűnözőkkel figyeltették a fiatalokat. Az ügyben bűnvádi eljárás indult.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


