Vallás

A Vatikánnnak arra kellett kérnie a gyászolókat, ne készítsenek szelfiket Ferenc pápa ravatalánál

A hatalmas tömeg miatt a Szent Péter-bazilika éjszaka is nyitva tartott, hogy mindenki számára lehetővé tegyék a búcsúzást.

2025.04.27 22:33ma.hu

A Vatikánnak fel kellett szólítania a gyászolókat, hogy tartsák tiszteletben a ravatalozás méltóságát, és tartózkodjanak attól, hogy fényképeket vagy szelfiket készítsenek Ferenc pápa holttestével a Szent Péter-bazilikában. A kérés azt követően hangzott el, hogy az interneten számos kép és videó jelent meg, amelyeken látogatók pózolnak a néhai egyházfő koporsója mellett.

A Vatikáni sajtószóvivő a The Times brit napilapnak úgy nyilatkozott: „A látogatókat arra kértük, hogy ne készítsenek fényképeket.” Hozzátette, hogy a cél az esemény szentségének és a gyász méltóságának megőrzése. A vatikáni személyzet arra is felhívta a hívek figyelmét, hogy kapcsolják ki mobiltelefonjaikat, és inkább az imádságra és az elcsendesedésre összpontosítsanak.

Péntek este a pápa koporsóját ünnepélyesen lezárták egy zártkörű szertartás keretében, amelyet Kevin Farrell bíboros-kamerlengo vezetett. Az ősi hagyományok szerint fehér selyemkendőt helyeztek Ferenc pápa arcára, a koporsóba pedig egy zsákban az ő pápasága idején vert érméket és emlékérmeket tettek. A fa koporsót ezután lepecsételték, rajta kereszt, a pápa címere és hivatalos vatikáni pecsétek láthatók. A temetésre szombat reggel kerül sor.

A szertartáson több ezer hívő, valamint állam- és kormányfők, egyházi méltóságok és világi vezetők vesznek majd részt, hogy végső búcsút vegyenek a 266. pápától, akinek emlékét – a Vatikán közlése szerint – „az Egyház és az egész emberiség szívében őrizzük tovább.”

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.