Kocka-Jézus és szénsavas Mária
Íme, a világ legelfuseráltabb betlehemes készletei
Van egészen kicsi, van egész asztalt elfoglaló, némelyik finom aprólékossággal kidolgozott, másikokban csak elnagyoltan ismerhető fel, ki kicsoda - de alighanem egyik betlehemes készlet sem olyan rémes, mint az alábbi kettő.
2013.12.20 13:55ma.hu
Nézzük a jó oldaláról: tulajdonképp elismerést is érdemelhetne az a két kreatív ötletgazda, aki az itt látható "betlehemes készleteket" kitalálta. Mert ha a rossz oldaláról néznénk, azt kellene mondani, hogy ezek a világ minden bizonnyal legjobban elfuserált jászoljai és bibliai szereplői.
Az elsőről hirtelen azt hihetnénk, hogy egy jenga-játék elemeiről van szó, bár nem teljesen világos, van-e bármi jelentősége annak, hogy a gyermek Jézus kerül-e a szamár fölé, vagy a három király egyike kapja a hátára a bárányt. Valójában azonban ez nem egy építős ügyességi játék. Akár hiszik, akár nem, ez a 30 éves Emilie Voirin nevű dizájner állítólag komoly munkájának eredménye, mellyel be akarta bizonyítani, hogy modern módon, minimalista stílusban is meg lehet jeleníteni a karácsonyi történetet.

A másik szett azonban kiütheti a gondosan megtervezett készletet, pedig ahhoz még szakképzettségre sem volt szükség. Az ismeretlen felhasználó addig járta a boltokat, míg sikerült beszereznie az összes szükséges szereplőt az üdítőspolcokról, ott áll pirosba öltözve József és Mária, a bölcsőben Jézus, miközben a családot fentről óvja egy angyal. Úgy látszik, Gáspár, Menyhért és Boldizsár még nem érkezett meg.
A doboz mindenesetre tökéletesen illusztrálja a régi, lepusztult istállót, amelyben Jézus a világra jött. Vagy nem?
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


